uPVC مخفف پلی وینیل کلرید پلاستیکی نشده است و یک ماده عالی برای پنجره های ساختمانی است. درست مانند پنجره های چوبی و آلومینیومی، وقتی به بازار می روید، سبک های مختلف پنجره یو پی وی سی UPVC را خواهید دید.

سبک پنجره یو پی وی سی UPVC نقش مهمی در راحتی شما دارد زیرا می تواند میزان هوای تازه دریافتی شما را تغییر دهد. علاوه بر این، سبک پنجره می تواند به شدت بر صورت حساب های انرژی شما تأثیر بگذارد، زیرا بهره وری انرژی در سبک های مختلف پنجره متفاوت است. یکی دیگر از عوامل مهم در مورد سبک پنجره، میزان نوری است که از محیط دریافت می کنید، زیرا باز شدن پنجره ها می تواند بسیار متفاوت باشد.

بنابراین باید به سبک پنجره ای که می خرید دقت کنید. به همین دلیل است که ما تمام اطلاعاتی را که برای انتخاب یک پنجره جدید یو پی وی سی مناسب و خرید نیاز دارید جمع آوری کرده ایم.

این راهنما در اینجا آمده است تا برخی از نکات کلی را برای بهترین سبک پنجره های یو پی وی سی برای خانه شما ارائه دهد. با این حال، وقتی نوبت به قیمت دقیقی می‌شود که می‌توانید بر اساس مشخصات منحصربه‌فرد خانه‌تان بپردازید، بهتر است با یک نصاب تایید شده پنجره مشورت کنید.

اینجاست که سرویس اختصاصی پنجره ساتیاوین می تواند کمک کند. به جای صرف ساعت های بی شماری برای تحقیق و تماس با شرکت های مختلف پنجره در منطقه خود، می توانید با شماره 09124873294 بصورت شبانه روزی تماس بگیرید تا بهترین راهنمایی بگیرید و تمام سوالات تون پاسخ داده بشه و با خرید از ما در حداقل زمان ممکن، پنجره خودتان را نصب شده تحویل بگیرید.

راهنمای کامل سبک ها و انواع پنجره های دوجداره UPVC

راهنمای کامل سبک ها و انواع پنجره های دوجداره UPVC

انواع پنجره UPVC : چند نوع پنجره یو پی وی سی وجود دارد؟

بسته به نوع باز شدن پنجره ها، بیش از 10 نوع پنجره یو پی وی سی وجود دارد. در اینجا لیستی از این انواع آمده است:

پنجره های یو پی وی سی یک یا دو لنگه (Casement uPVC Windows)
سایبان (بالا آویزان) پنجره یو پی وی سی
پنجره یو پی وی سی کشویی
پنجره پی وی سی چند حالته
پنجره یو پی وی سی خلیجی یا پنجره دوجداره شاه‌نشین (Bay Window UPVC)
پنجره های پی وی سی کمان
پنجره یو پی وی سی فرانسوی با گریل
پنجره های یو پی وی سی ارسی (Sash ساش)
پنجره های یو پی وی سی لوور شده (لووردار Louvered )
طراحی پنجره uPVC ثابت

با توجه به علاقه خود و معماری ساختمان خود می توانید هر یک از این سبک ها را انتخاب کنید. البته برخی از این سبک های پنجره در خانه ها و آپارتمان های امروزی بسیار رایج تر است. این انواع اصلی در بخش بعدی مورد بحث قرار خواهند گرفت.

اندازه های استاندارد پنجره چیست؟ خب، پنجره‌های یو پی وی سی نیز در اندازه‌های مختلف برای رفع نیازهای مختلف موجود هستند.

4 نوع اصلی پنجره چیست؟

پنجره های دوجداره متحرک کشویی

پنجره های دوجداره متحرک کشویی

4 نوع اصلی، سبک های اصلی پنجره های یو پی وی سی هستند که در قسمت های بعدی مورد بحث قرار خواهند گرفت.

پنجره های یو پی وی سی
سایبان (بالا آویزان) پنجره یو پی وی سی
پنجره یو پی وی سی کشویی
پنجره های پی وی سی را دوحالته

مهم نیست که از فریم و قاب uPVC استفاده می کنید یا سایر قاب ها، این 4 نوع از رایج ترین سبک های پنجره در خانه های ما هستند. لازم به ذکر است که این سبک های پنجره را می توان با انواع قاب های یو پی وی سی ترکیب کرد که در قسمت زیر به آنها اشاره می شود.

 

انواع پروفیل های پنجره یو پی وی سی چیست؟

شما می توانید 3 نوع اصلی پروفیل پنجره یو پی وی سی را در آنجا پیدا کنید. به غیر از لمس بصری و زیبایی شناسی که به ارمغان می آورند، این قاب های متفاوت تفاوتی در عملکرد پنجره های جدید شما ایجاد نمی کنند. بنابراین انتخاب نوع قاب بیشتر به سبک معماری خانه و ترجیحات شخصی شما بستگی دارد. در اینجا این 3 پروفایل قاب وجود دارد:

  1. Ovolo : این یک نوع سنتی از پروفیل قاب uPVC با لبه های گرد است.
  2. پخ دار : در حالی که پروفیل های ovolo سبک سنتی و تزئینی به پنجره شما می بخشد، قاب های پخ یک سبک معاصر با لبه های مستقیم هستند.
  3. فلاش : در این نوع، ارسی در داخل پروفیل قرار می گیرد و هیچ جزء بیرون زده وجود ندارد.

 

مقایسه سبک های مدرن پنجره یو پی وی سی

اکنون، بیایید نگاهی دقیق‌تر به سبک‌های مدرن پنجره upVC بیندازیم تا بتوانیم بهترین را برای خانه خود انتخاب کنیم.
پنجره های دو جداره

بهترین سبک پنجره ها اگر به بازشوهای بزرگ و مناظر باز و بدون مانع علاقه دارید، قطعاً پنجره های بزرگ است.

هر پنجره ای که دارای یک یا چند لولا باشد که آن را به قاب خود متصل می کند به عنوان پنجره قاب شناخته می شود. قاب کناری جایی است که پنجره ها به آن متصل می شوند.

آنها اساساً مانند درهایی هستند که به جای دستگیره، میل لنگ دارند، با این تفاوت که در جهت مخالف باز می شوند. پنجره های یو پی وی سی معمولاً با دو لایه شیشه لعاب می شوند تا بازده انرژی بیشتری را ارائه دهند. پنجره های دو جداره نیز این مزیت را دارند که کمترین صدا را از بیرون خواهید داشت.

پروفیل پنجره دوجداره UPVC

پروفیل پنجره دوجداره UPVC

پنجره های ارسی ، پنجره ارسی ویکتوریایی
یک پنجره ارسی معمولاً از چندین جزء متحرک ساخته می شود که به آنها “Sash” می گویند. این پنجره ها در سبک های مختلفی از جمله پنجره های یو پی وی سی گرجستانی و پنجره های ارسی یو پی وی سی ویکتوریایی عرضه می شوند . این ارسی ها قابی می سازند که شیشه های شیشه را تحمل می کند و آنها را به هم متصل می کند. این شیشه ها معمولاً توسط میله های اختری از هم جدا می شوند. در پنجره های ارسی می توانید پنجره را با لغزش ارسی به دو صورت عمودی یا افقی باز کنید.
پنجره ها را کج کرده و بچرخانید
پنجره upvc تبدیل تبلیغات شیب

این نوع پنجره به دو صورت قابل باز شدن است:

موقعیت شیب : از لولاهای بالا به سمت داخل باز کنید
موقعیت چرخش : از لولاهای کناری به سمت داخل باز کنید

این یکی از خاص ترین سبک های پنجره است و چندین مزیت دارد. تهویه بدون کشش و محافظت در برابر باران هر دو با این سبک پنجره زمانی که در حالت شیب قرار دارد امکان پذیر است. پنجره های روکشی نیز می توانند مانند پنجره کج و چرخشی باز شوند که در این صورت فقط یکی از اضلاع می تواند باز شود.

پنجره خلیجی دو جداره UPVC

پنجره خلیجی دو جداره UPVC

پنجره دوجداره خلیجی یا پنجره دوجداره شاه‌نشین (Bay Window UPVC) :

پنجره دوجداره خلیجی یا پنجره دوجداره شاه‌نشین (Bay Window UPVC) ترکیبی از تعدادی پنجره بازشو و ثابت است که با در کنار هم قرار گرفتن، یک فضای قوسی چند ضلعی را تشکیل می‌دهند که حاصل آن پنجره دوجداره خلیجی یا شاه نشین می باشد.

به طور کلی پنجره خلیجی، به نوعی از پنجره‌ها گفته میشود که در خارج از زیربنای ساختمان قرار گرفته و حالتی به بیرون دارند.

پنجره خلیجی در واقع پنجره ای است که از دیوارهای ساختمان شما به بیرون ایراد می گیرد و فضایی مانند یک خلیج در اتاق شما ایجاد می کند.

هنگامی که از یک طبقه بالایی بیرون زده و توسط کوربل ها پشتیبانی می شود، یک پنجره خلیجی، پنجره oriel نامیده می شود. اقامتگاه های اولیه رنسانس انگلیسی به عنوان مخترع پنجره های خلیج شناخته می شوند.

پنجره های کمانی

پنجره‌های کمانی مانند پنجره‌های کناری هستند با یک تفاوت. در پنجره‌های حاشیه‌ای معمولاً سه دهانه در برآمدگی‌های زاویه‌دار وجود دارد، در حالی که معمولاً چهار یا پنج دهانه در پنجره‌های کمانی وجود دارد.

یک پنجره تصویری با دو پنجره کوچکتر در دو طرف ساختار اصلی یک پنجره خلیج را تشکیل می دهد. از سوی دیگر، نمای بیرونی یک خانه با پنجره کمانی به دلیل ساختار کمان دار خمیده به نظر می رسد.

پنجره دو جداره کرکره ای

پنجره دو جداره کرکره ای

پنجره کرکره ای ، پنجره لوور شده

یک پنجره کرکره ای معمولاً از مجموعه ای موازی از شیشه، اکریلیک، یو پی وی سی یا لوورهای چوبی در چارچوب پنجره تشکیل شده است. گاهی اوقات به این پنجره ها کرکره می گویند. در این پنجره می توان لوورها را در کنار هم باز و بسته کرد تا بتوانید جریان هوا و نور را کنترل کنید.

پنجره uPVC فرانسوی

پنجره های فرنچ یک جفت پنجره بزرگ هستند که می توانید بدون داشتن قاب عمودی بین دو طرف پنجره، هم به سمت داخل یا هم به بیرون باز کنید. بنابراین هیچ مانعی بین شما و خیابان وجود ندارد و دید کامل و بدون مانع از بیرون را فراهم می کند.

مهم نیست که چه سبکی از پنجره‌های uPVC را انتخاب می‌کنید، یافتن نصاب مناسب برای این کار بسیار مهم است تا اطمینان حاصل شود که آنها در بالاترین پتانسیل خود عمل می‌کنند. با گزینه‌های بسیار زیاد، تشخیص اینکه به نقل‌قول‌های چه کسی می‌توانید اعتماد کنید می‌تواند دشوار باشد.

در ساتیاوین (SatiaWin)، ما از نصب کنندگان حرفه ای بهره می بریم تا مشاوره حرفه ای و قیمت مناسب برای خدمات نصب خود را ارائه دهند. همه نصابان ما تجربه بالایی در نصب دارند و طبق آخرین مقررات صنعت ساختمان واجد شرایط هستند.

پنجره های رنگی یو پی وی سی

پنجره های رنگی یو پی وی سی

پنجره های رنگی یو پی وی سی

پنجره‌های یو پی وی سی معمولاً در رنگ‌های مختلفی عرضه می‌شوند که می‌توانند سبک خاصی را ایجاد کنند. برای مثال، پنجره‌های uPVC خاکستری، به‌ویژه پنجره‌های uPVC با روکش خاکستری ، می‌توانند حسی مینیمالیستی به اتاق شما ببخشند، در حالی که پنجره‌های uPVC قهوه‌ای با جلوه چوب می‌توانند گرما را به خانه شما بیاورند. پنجره های UPVC رنگی قیمت های متفاوتی دارند، اما معمولا ارزان تر از پنجره های ساخته شده از مواد دیگر به جای یو پی وی سی هستند.

همچنین می‌توانید پنجره‌های یو‌پی‌وی‌سی را پیدا کنید که دارای جلوه‌های چوبی بافت دار هستند و اگر می‌خواهید پنجره‌های چوبی خود را با پنجره‌های جدید جایگزین کنید، می‌توانند گزینه‌ای عالی باشند. تعویض آن پنجره های چوبی یو پی وی سی بسیار ارزان تر و همچنین نگهداری بسیار ارزان تر و آسان تر خواهد بود.

کدام پنجره های یو پی وی سی بهترین هستند؟

معیارهای مختلفی برای انتخاب بهترین سبک پنجره برای خانه شما وجود دارد. در اینجا لیستی از مواردی که باید هنگام انتخاب بهترین سبک پنجره در نظر بگیرید آورده شده است:

سبک معماری خانه شما
رنگ
تهویه
مشاهده و نور
هزینه (پنجره، نصب و نگهداری)
بهره وری انرژی

به طور کلی، پنجره‌های یو پی وی سی بزرگ محبوب‌ترین سبک هستند، اگرچه بهترین سبک پنجره به شدت به نیازها و ترجیحات شما بستگی دارد.
مظنه پنجره uPVC را دریافت کنید

همیشه توصیه می شود قبل از تصمیم گیری، قیمت های شرکت های مختلف نصب پنجره یو پی وی سی را با هم مقایسه کنید. این به شما امکان می دهد بهترین معاملات را خریداری کنید و معقول ترین نرخ نصب را تعیین کنید.

به طور معمول، شرکت های نصب محلی بهترین پیشنهادات شیشه دوجداره را برای نصب ارائه می دهند. از طرف دیگر، با شرکت های بزرگتر و در سراسر کشور، ممکن است انتظار داشته باشید که هزینه های تحویل و نیروی کار بیشتری بپردازید. با این حال، یافتن چندین نصاب قابل اعتماد می تواند زمان بر و دشوار باشد.

با ساتیاوین، ما می‌توانیم شما را با حداکثر 3 نصب‌کننده تأیید شده از شبکه خود متصل کنیم. ما فقط شما را با کسانی که در نزدیکی منطقه شما قرار دارند مرتبط می کنیم و به شما امکان می دهیم از بهترین نرخ های محلی استفاده کنید.

با قیمت های سفارشی آنها، شما در بهترین موقعیت برای قرار دادن معاملات در منطقه خود خواهید بود.

 

بهترین قسمت؟ مشاوره شبانه روزی ما 100٪ رایگان و با بازدید است.

ما در ساتیا وین با ارائه بهترین کیفیت پنجره یو پی سی انواع پنجره دوجداره از قبل از خرید با مشاوره رایگان تا آخرین مرحله نصب با بهترین قیمت و کیفیت پنجره دوجداره در کنار شما هستیم.

 

منابع :

وبسایت گرین مچ انگلیس https://www.greenmatch.co.uk/windows/upvc/styles

وب سایت آیس هندی https://www.aiswindows.com/add-style-spaces-upvc-windows/