پنجره دوجداره ویستابست

پنجره اشکال، اندازه‌ها، مواد و رنگ‌های بسیار متنوعی وجود دارد. به ندرت دیده می‌شود یک عنصر ساختمانی تا این حد متنوع باشد. وجه مشترک همه پنجره ها این است که دارای قاب پنجره و ارسی هستند که به نوبه خود از پروفیل‌های پنجره تشکیل شده است.

خوب بودن یک پنجره همیشه به کیفیت پروفیل‌های پنجره بستگی دارد. در نتیجه ویژگی‌های پروفیل پنجره، پنجره را شکل می‌دهد: ظاهر و عملکرد، عایق حرارتی و صوتی، امنیت و دوام آن.

پروفیل های پنجره در کارخانه های ساخت پروفیل تولید می‌شوند و به صورت آماده در بازار موجود هستند. این پروفیل‌ها به طول دلخواه بریده شده و گاهی اوقات به شکل گرد خم می‌شوند، پنجره سازها قاب پنجره را مونتاژ می‌کنند. در واقع، بیشتر پنجره‌ها حتی دو قاب دارند. یکی ثابت و دیگری به‌صورت متحرک در قاب قرار می‌گیرد و به سازه ساختمان متصل است. فقط در مورد لعاب‌های به اصطلاح ثابت، شیشه مستقیماً در قاب می‌نشیند.

به یک معنا، پروفیل‌های پنجره چارچوب حمایتی برای شیشه سنگین پنجره و سایر عناصر، مانند یراق آلات مورد استفاده برای باز کردن و قفل کردن را در خود جای می‌دهد.

 

پنجره دوجداره ویستابست

 

ضخامت و عمق پروفیل‌ها

یکی از ویژگی‌های مهم پروفیل های پنجره، عمق ساخت است. عمق از بیرون به داخل پروفیل اندازه‌گیری می‌شود و بر حسب میلی متر مشخص می‌شود. به عنوان مثال هر چه ساخت عمق‌تر باشد، از نظر عایق حرارتی عملکرد بهتری را به همراه دارد. با این حال، همانطور که اغلب اتفاق می‌افتد، همه چیز به جزئیات ختم می شود. به خصوص در مورد بازسازی، همچنین مهم است که در نظر بگیرید که سازه ساختمان چقدر برای نصب پنجره جدید فضا دارد.

این کاری است که یک نمایه پنجره باید انجام دهد

پنجره های مدرن u pvc انواع مختلفی از عملکردهای مهم را دار می‌باشند. ورود نور و در صورت لزوم هوای تازه به خانه تنها دو مورد از آن‌هاست. اینکه یک پنجره تا چه حد می‌تواند نیازهای گاهی بسیار متفاوت را برآورده کند، به نمایه های پنجره به عنوان یک عنصر اساسی ساختمانی بستگی دارد.

ثبات و دوام پروفیل

در حالی که در گذشته پنجره اغلب از یک شیشه منفرد تشکیل شده بود، امروزه از شیشه‌های متعدد با وزن مناسب استفاده می‌شود. به منظور دوام پنجره‌ها در زمان طولانی، پروفیل‌های پنجره کیفیت بالا و ثبات داشته باشند، چنان‌چه در اواسط تابستان و در دماهای انجماد زمستان مقاوم باشند و تغییری نکنند.

علاوه بر این، پایداری پروفیل پنجره سهم تعیین کننده ای در قابلیت اطمینان عملکردی پنجره دارد. اگر چهارچوب پنجره تاب خورده باشد، بدترین حالت ممکن گیرکردن پنجره باشد. بنابراین یک پروفیل پنجره با دوام و با کیفیت ضمانت ماندگاری  پنجره برای مدت طولانی  است.

 

پنجره دوجداره ویستابست

 

عایق حرارتی

به محض اینکه دمای بیرون از دمای اتاق کمتر شود، گرما از ساختمان خارج می شود. بنابراین، یک پروفیل پنجره باید عایق حرارتی موثری را برای به حداقل رساندن اتلاف انرژی گرمایشی گرانب‌ها فراهم کند. اینجاست که ویژگی‌های مواد، اما به‌ویژه نوع ساخت پروفیل مطرح می‌شود. پروفیل‌های پنجره مدرن ساخته شده ازU PVC  دارای چندین محفظه پر از هوا هستند که به‌طور موثر جریان گرما را کاهش می‌دهند. این به معنای راحتی بیشتر و صرفه جویی قابل توجه در هزینه‌های گرمایشی است.

عایق صدا

راحتی زندگی و کار در یک ساختمان تا حد زیادی به سطح سر و صدا بستگی دارد. به خصوص در مناطقی با حجم ترافیک بالا یا در مجاورت کارخانه های صنعتی، داشتن پنجره هایی با خواص عایق صوتی خوب بسیار مهم است. اینجاست که پروفیل‌های پنجره مدرن امتیاز کسب می‌کنند، زیرا طراحی آنها به گونه‌ای است که میزان کمتری صدا را انتقال می‌دهند.

امنیت

پنجره یک هدف معمولی برای ورود سارقان است، بنابراین مقاومت در برابر این واردشوندگان ناخوانده بسیار مهم است. پروفیل‌های پنجره با مقاومت مکانیکی بالا می‌توانند سهم مهمی در این امر داشته باشند.

بادوام زیبا و تمیز کردن آسان

پنجره با کیفیت بالا لذتی پایدار را فراهم می‌کند – از طریق مزایای فنی آن، بلکه از طریق ظاهر زیبا. بنابراین، تمیز کردن پروفیل‌های پنجره بسیار آسان است. تمیز کردن با آب ولرم و یک پارچه نرم معمولا برای این کار کافی است.

قاب‌های پنجره‌های ساخته شده در ساتیا وین از بهترین پروفیل‌های موجود در بازار است. برندهایی چون ویستا بست، هوم‌لند، هافمن، وین‌تک. این اطمینان را به مصرف کننده‌گان گرامی می‌دهد پنجره مورد استفاده آنها از کیفیت بالایی برخوردار خواهند بود.

 

پنجره دوجداره ویستابست

 

 

جهت دریافت قیمت و مشاوره رایگان با شماره های زیر تماس بگیرید:

تماس با ساتیا وین

تماس با ساتیا وین