مقایسه شیشه سه جداره با شیشه دوجداره

 

مقایسه شیشه سه جداره با شیشه دوجداره

 

در ابتدا باید این نکته را ذکر کنیم که که شیشه سه جداره نسبت به شیشه دو جداره با همان کیفیت گرانتر است.

در طول زمان و با افزایش آگاهی، صاحبان خانه‌‌ها و آنان که در صنعت ساخت و ساز هستند، متوجه این امر مهم شده‌اند که با توجه به مزایای شیشه ها و پنجره‌های استفاده از انها نسبت به نوع تک جداره آن کاربردی‌تر، مناسب‌تر و به صرفه تر است. بخصوص که این نوع پنجره ها و دربهای دوجداره عایق صدا، گرما و سرما نیز هستند. به گونه‌ای که میتوان اعلام کرد که ما از جهانی با پنجره های تک جداره به سمت جهان دوجداره ها رفته ایم. این خود یک موفقیت بزرگ است. زیرا در دنیایی که انرژی گرانقیمت است. بهره‌وری از انرژی امری ضروریست و البته حفظ امنیت محیط نکته‌ای است که نباید فراموش شود

شیشه ها و پنجره های دوجداره در طول زمان بهبود و اصلاح شده اند تا به گزینه‌های بسیار پیشرفته امروزی برسد، که بسیار کارآمدتر از نسل اول پنجره‌های دوجداره هستند. بنابراین به طور طبیعی، شما فکر می‌کنید که پیشرفت طبیعی این محصول در زمانی که دوجداره‌ها جایگزین تک جداره شد نتایج خوبی در برداشت چرا اکنون که نوع  3 جداره آن وارد بازار شده است از آن دو بهتر نباشد؟

 

مقایسه شیشه سه جداره با شیشه دوجداره

 

نحوه ساخت شیشه سه جداره

شیشه‌‌های سه جداره، از سه لایه شیشه به جای دو لایه شیشه اخته شده‌اند به این گونه که از سه شیشه تک جداره به اضافه دو اسپیسر تشکیل می‌‌شوند. به عبارت دیگر فضای خالی و تهی میان شیشه‌ ها به وسیله اسپیسر ایجاد می‌‌شود که ما بین آن ها گاز آرگون برابر با فشار هوای بیرون تزریق می‌ شود. دلیل این که از این نوع از شیشه ها، در مقایسه با شیشه‌ های دوجداره، از یک شیشه و جداره مازاد استفاده می‌ شود، امکان افزایش عایق بندی بیشتر با شیشه سوم است.

از این رو، از شیشه‌ های سه جداره بیشتر در مناطقی که آب و هوای سردی دارند، استفاده می‌ شود. چرا که استفاده از این نوع شیشه‌ ها می‌ تواند تا حد بسیار زیادی از هدر رفت حرارت و برودت جلوگیری کند. علاوه بر این به دلیل این که این شیشه ها، سه جداره هستند، امنیت آنها در برابر عوامل بیرونی و خارجی بسیار زیاد است و عایق بندی صوتی عالی نیز دارند.

 

جهت دریافت قیمت و مشاوره رایگان با شماره های زیر تماس بگیرید:

تماس با ساتیا وین

تماس با ساتیا وین